KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11198372
*
nr 1119 8372
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), 'In the Cellar', Öldrickaren, mm36x27
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 20:50:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 19:21:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Läs mer om Axel Tallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Läs mer om Axel Tallberg
nr 1119 8372
Axel Tallberg
(I860-1928), Sverige
Etsning, Axel Tallberg (I860-1928), 'In the Cellar', Öldrickaren, mm36x27
Axel Tallberg, svensk målare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 19:21:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Axel Tallberg
Axel Tallberg, svensk mÃ¥lare, grafiker född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.Läs mer om Axel Tallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel tallberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öldrickaren
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02